BudapesztBudapeszt zwany przez Węgrów Perłą Dunaju zachwyca swoją różnorodnością. Zapraszamy na krótki spacer po stolicy Węgier.

Nazwa Budapeszt powstała w wyniku połączenia się ze sobą Budy, Pesztu i Óbudy w 1872 roku. Budapeszt zachwyci turystów panoramą, która rozpościera się na miasto ze Wzgórza Zamkowego (bodaj jedyna pozycja na tej liście, która jest niematerialna, nie jest jest obiektem!), licznymi potureckimi łaźniami, a także romantycznymi kafejkami.

Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od Wzgórza Gellérta (warto odszukać Kościoł w skale Paulinów), by przejść później na Wzgórze Zamkowe, gdzie z kolei znajdziemy Basztę Rybacką (widok po zmroku zapiera dech w piersiach). Następnie Mostem Łańcuchowym przechodzimy przez Dunaj i kierujemy się w stronę Parlamentu. Nie pomyli się ten, kto powie, że jest to najładniejszy budynek parlamentarny w Europie.

By nieco odpocząć od miejskiego zgiełku można udać się na Wyspę Małgorzaty. Choć znajduje się ona w centrum ruchliwej stolicy dzięki naturalnej barierze jaką stanowi Dunaj jest ona oazą spokoju. Mieszańcy przychodzą tam uprawiać sport, jogę, ale i zrelaksować się czytając książkę czy piknikując ze znajomymi.Zamek w Budzie
Zamek w BudzieMost Łańcuchowy
Most ŁańcuchowyParlament
Parlament
Warto zobaczyć monumentalny Plac Bohaterów – upamiętnia on bohaterów historii Węgier. Został wzniesiony dla uczczenia tysiąclecia istnienia państwa węgierskiego. W pobliskim Lasku Miejskim znajduje się łaźnie Séchenyi. Piękne wnętrza i ciepła woda (dostępne również zimą!) będą stanowiły doskonałe ukojenie dla zmęczonego trudami zwiedzania turysty.

Więcej informacji na temat Budapesztu znajdziesz tutaj.
InformacjePytania, wątpliwości? Odpowiedzi szukaj tutaj.
Szukaj
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright © Forum Węgierskie