Forint węgierski (HUF)Wybierasz się na Węgry? By nie zostać oszukanym upewnij się, że wiesz, jak rozpoznać forinty (link do wizerunków banknotów i monet poniżej).

Środkiem płatniczym na Węgrzech jest forint (HUF). Aktualny kurs forinta znajdziesz tutaj. Nasi Bratankowie nie doczekali się niestety denominacji, jak my jakiś już czas temu. Węgierskie forinty są duże w dwóch znaczeniach. Chodzi zarówno o wysokości nominałów (nie zdziw się, gdy za obiad zapłacisz na przykład 7000 forintów :)), jak i wymiary samych banknotów. Do mojego portfela przystosowanego do polskich złotówek ledwo się mieściły. Problem mogą też powodować gromadzące się w zastraszającej prędkości monety. Dlatego tez warto pamiętać, by w miarę możliwości starać się płacić często monetami. W przeciwnym wypadku będziemy będziemy potrzebowali sakiewki na monety.

Przed wyjazdem na Węgry warto wymienić złotówki na forinty w kantorze. Porównując kursy odpowiednio wcześnie przed wyjazdem będziemy w stanie wybrać kantor oferujący najkorzystniejsze kursy. Warto pamiętać, że przy wyższych kwotach możemy się targować w kantorze. Jeżeli decydujemy się na wymianę waluty na miejscu, powinniśmy unikać kantorów w miejscach typowo turystycznych. Tam na pewno nie zrobimy dobrego interesu :) Swego czasu dobre kursy oferowały kantory przy Ferenciek tere i Deak Ferenc tér.

Forinty Węgierskie
10 000 forintów (HUF)


Niektóre banki oferują swoim klientom możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu bez prowizji (np. Bank Pekao w bankomatach węgierskiego oddziału UniCredit).

Wizerunki banknotów i monet do znalezienia tutaj.
InformacjePytania, wątpliwości? Odpowiedzi szukaj tutaj.
Szukaj
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright © Forum Węgierskie